Deklaracja dostępności
XMLTreść
- strona zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) - lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna:Lokalizacja
Budynek, w którym mieści się Centrum Usług Społecznych zlokalizowany jest przy ul. Toruńskiej 15 w miejscowości Lisewo.
Parking
Interesanci Centrum Usług Społecznych mogą korzystać z przeznaczonego dla nich utwardzonego parkingu na którym są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Wejście do budynku
Z parkingu do stref wejściowych prowadzi wolna od przeszkód utwardzona nawierzchnia. Do Centrum Usług Społecznych społecznej prowadzą dwa wejścia. Wejście 1 (o szerokości 90 cm w świetle ościeżnicy) od strony parkingu do którego prowadzą 22 stopniowe schody ze spocznikiem, nie dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami oraz wejście 2 (o szerokości 90 cm w świetle ościeżnicy) wyposażone w platformę przychodową do którego można dostać się od ul. Toruńskiej poprzez Gminną Bibliotekę Publiczną.
Przy każdym wejściu jest zamontowany system wezwania asysty.
Informacje ogólne:
Siedziba Centrum Usług Społecznych w Lisewie znajduje się na piętrze wielofunkcyjnego budynku.
Toaleta nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Budynek jest wyposażony w pętle indukcyjne.
Brak oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących
Centrum Usług Społecznych udostępnia możliwości skorzystania z tłumacza migowego. Potrzebę skorzystania z takiej pomocy należy zgłosić na 3 dni robocze przed planowaną wizytą.
Ułatwienia
Każda osoba ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu dostępności architektonicznej ma zapewnione wsparcie pracownika.
Osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu do budynku z psem asystującym bądź z psem przewodnikiem.